Strona główna Panoramy sferyczne 360 stopni Spacery Wirtualne

panoramy | wirtualne spacery | cennik, ceny | oferta | współpraca | realizacje | kontakt

Spacery WirtualnePanoramy
Panoramy sferyczne z drona 360 stopni
Panoramy sferyczne z drona
360 stopni »»

NAJNOWSZE PANORAMY:
Panorama Zakopane Panorama Pałacu Branickich

  Zobacz wirtualny spacer:
Najnowszy wirtualny spacer


Najczęściej zadawane pytania
Najczęściej zadawane pytania
i odpowiedzi (FAQ) Kontakt +48 513 156 278
Panoramy 360 stopni

Zobacz przykładowe panoramy 360° stopni »»

Ceny panoram »»

Zobacz także Panoramy z drona »»

Panoramy sferyczne z widokiem 360 stopni: statyczne zdjęcie na ekranie monitora przechodzi powoli do przeszłości. Teraz możesz zobaczyć więcej, obrócić się w lewo, w prawo, spojrzeć do góry jak i w dół. Poczujesz się w środku miejsca, którego do tej pory mogłeś zobaczyć tylko niewielki kadr. 360 stopni w poziomie oraz 180 stopni w pionie! Czy można chcieć od obrazu czegoś więcej?
Sterowanie obrotem panoramy odbywa się za pomocą myszki: trzymając lewy klawisz należy przesuwać kursor w żądanym kierunku. Można zbliżyć, oddalić, obracać się wokół... Można także zastosować dodatkowe klawisze sterujące ruchem panoramy.

Wykonanie panoramy sferycznej składa się z kilku etapów: zrobienie serii zdjęć (w zależności od użytej techniki od kilku do kilkudziesięciu ujęć), obróbki kolorystycznej, złączenia serii ujęć w jedno panoramiczne, zaprogramowania i zainstalowania na stronie internetowej lub płycie CD/DVD.

Wykonanie 1 serii ujęć do panoramy może zajmować od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zalezności od warunków i rodzaju panoramy (zmienne warunki atmosferyczne, niestabilne podłoże, trudności z umiejscowieniem sprzętu fotograficznego).

Złączenie ujęć w jedno zdjęcie panoramiczne trwa zazwyczaj ok kilku godzin gdyż wymaga często dodatkowej obróbki graficznej.

Jakość panoramy, a właściwie jej wielkość należy określić biorac pod uwagę kilka ważnych czynników. Istone jest obciążenie strony oglądalnością. Wynikowy plik panoramy może ważyć od kilkuset kB do kilku MB. Panoramy pełnoekranowe o wysokiej jakości - nawet kilkanaście MB. Tak duże obciążenie serwera może skutecznie zablokować stronę internetową o dużej odwiedzalności. Innym czynnikiem moze być funkcją jaką ma panorama spełniać, czy musi oddawać wszystkie szczegóły nawet przy zbliżaniu, czy wystarczy ogólny widok.

Panoramy z wysokości
Istnieje możliwość wykonania pełnej panoramy sferycznej za pomocą wysokiego statywu do 3 metrów wysokości.

Format, w jakim panorama jest wyświetlana na stronie można wybrać spośród kilku aktualnie dostępnych:
iPIX - obecnie już prawie nie stosowany. Jest to format w jakim została wyświetlona pierwsza wirtualna panorama.
Java - obecnie coraz rzadziej stosowany, niegdyś obok iPIX jedyny dostępny.
Quick Time - pliki .mov, często stosowany, głownie na platformach Apple. W systemach Windows wymaga zainstalowania pluginu.
Flash - pliki .swf, aktalnie najczęściej spotykany format wizualizacji panoram. Bardzo elastyczny, pozwalający na łączenie panoram z innymi aplikacjami flash.
DevalVR - ostanio coraz częściej spotykany w panoramach pełnoekranowych, wymaga zainstalowania pluginu do konkretnej przeglądarki internetowej.Poprawny CSS!
Copyright © 2005-2017 Wszystkie fotografie prezentowane na stronie www.panoramy360.com chronione są prawami autorskimi.